fbpx

Doradztwo Agile

ENABLERS

Doradztwo Agile

Czy znalazłeś się kiedyś w sytuacji, gdy nie do końca wiedziałeś, w jaki sposób zastosować wiedzę ze szkolenia w swojej organizacji? Albo trafiłeś na problem, którego szkolenie nie adresowało? A może uruchamiasz ważny dla organizacji projekt lub program i brakuje Ci doświadczeń, które pozwoliłyby na efektywne i świadome podejmowanie decyzji?

Od 2013 roku nasi eksperci, poza prowadzeniem szkoleń, współpracują na co dzień z naszymi Klientami pomagając im we wdrażaniu zwinnych podejść w ramach projektów, programów, jak również całych organizacji. Rozwiązują problemy, optymalizują procesy, doradzają, wspierają rozwój kluczowych ról i całych zespołów. Tworzą strategie i pomagają w jej realizacji, wspierają definiowanie celów i doradzają narzędzia do mierzenia ich osiągnięcia. Dzielą się swoim doświadczeniem zdobywanym przez lata w organizacjach z wielu branż, kultur organizacyjnych, krajów.

Wdrożenie SAFe/Agile

Jak wdrożyć SAFe/Agile w Waszej organizacji?

Transformacje agile są złożonymi procesami wymagającymi zrozumienia, jak funkcjonuje Wasza firma, jaka jest geneza pomysłu / potrzeby wdrożenia zmiany, jakie cele sobie stawiacie i czego oczekujecie. Wdrożenie skalowanego zwinnego podejścia nigdy nie jest takie same… są dobre praktyki, metodyki i narzędzia, jednak, żeby nasz wspólny wysiłek zakończył się sukcesem, musi zostać dostosowany do każdej organizacji z osobna. Działając wspólnie, zidentyfikujemy obszary do usprawnienia, określimy przestrzeń, gdzie możemy uruchomić pierwsze projekty pilotażowe – dające nam bezcenną wiedzę i wnioski, powołamy osoby do pełnienia kluczowych ról, liderów zwinnej transformacji w Twojej organizacji. Całość przedstawimy w formie strategii, która będzie naszym przewodnikiem prowadzącym do celu. Będziemy Cię wspierać na etapie wdrażania poprzez szkolenia i warsztaty, coaching i mentoring, dostarczymy Ci niezbędnej wiedzy i narzędzi, które sprawią, że będziesz w stanie dalej doskonalić funkcjonowanie swojej organizacji samodzielnie.

Uruchomienie ART

Jak uruchomić pierwszy ART (Agile Release Train)?

Współpracę zaczynamy od wspólnych warsztatów, gdzie staramy się wspólnie zrozumieć lub określić cele, które chcemy osiągnąć. Analizujemy możliwości Waszej firmy, skalę, obszar w którym działa, następnie na podstawie wyników warsztatów opracowujemy roadmapę, jako plan prowadzący do osiągnięcia Waszych celów. Rekomendujemy szkolenia dedykowane dla kluczowych ról (Leading SAFe, SAFe Scrum Master, SAFe Product Owner/Product Manager), jak również dla całych zespołów (SAFe for Teams). Przygotowujemy RTE i Scrum Masterów do uruchomienia pierwszego PI Planning. Pracujemy z Product Managerami i Product Ownerami.

Podczas PI Planning nasi eksperci są “cieniem” Waszego RTE koordynującego proces planowania, wspierają go, podpowiadają, sugerują sposoby rozwiązania problemów, dostarczają przydatne narzędzia. Wiedza zdobyta w rzeczywistym, a nie symulowanym środowisku, jest bezcenna! Nasze wsparcie poparte doświadczeniem z wdrażania SAFe w firmach na całym świecie pozwoli Ci na uniknięcie wielu błędów i pomyłek, ale przede wszystkim pozwoli zrozumieć, że działasz świadomie i właściwie.

Szkolenia AGILE

Dedykowane warsztaty i szkolenia agile

Co zrobić w sytuacji, gdy wydaje Ci się, że znasz SAFe, mało tego, uruchomiłeś już pierwsze ARTy, a. dostrzegasz jednak, że Twoje zespoły wciąż mają problem z właściwym definiowaniem celów? Nie wiesz, jak zapewnić efektywną współpracę zespołów, gdzie część członków pracuje lokalnie, a część zdalnie? A może Twój problem dotyczy innych obszarów, jak definiowanie wymagań i ich dekompozycja, szacowanie, współpraca między ARTami, zarządzanie ryzykami? 

Spotkajmy się! Porozmawiajmy o tym, pozwól nam zrozumieć, z czym się mierzysz. Porozmawiajmy z osobami, których dany problem bezpośrednio dotyczy. Wspólnie opracujemy cel, który chcesz osiągnąć, przygotujmy dedykowane szkolenie lub warsztat, aby dostarczyć kompetencji Twoim pracownikom, które ułatwią im rozwiązanie problemów, uzupełnią brakującą wiedzę, dostarczą nowych umiejętności i doświadczeń.  

doradztwo Agile

Zwiększenie efektywności i optymalizacji pracy

Coaching dla key players

Każdej firmie zależy na tym, aby ich “pociąg” ART jechał efektywnie, dojeżdżał na czas i dowoził do kolejnych “stacji” to, czego od niego się oczekuje. Składa się na to wiele zmiennych. Jedną z nich są liderzy … maszyniści naszego “pociągu” lub Ci, którzy wspierają naszego “maszynistę”. Ich efektywność zależy od zdobytego doświadczenia, wiedzy i motywacji. Nasi trenerzy często wspierają jednostki – osoby pełniące kluczowe role w swojej organizacji, dzięki temu dostarczają im wiedzy, doświadczeń, zmieniają ich sposób myślenia i postrzegania organizacji, ludzi i działań, które ich otaczają. A wszystko to w celu zwiększenia efektywności i optymalizacji pracy!

Wsparcie procesów rekrutacyjnych HR

Chcesz zatrudnić Agile Coacha, Scrum Mastera, RTE, Product Ownera? Znalazłeś na internecie listę kompetencji i umiejętności, jakie są niezbędne na to stanowisko? Dostałeś dziesiątki odpowiedzi, ale nie wiesz kogo wybrać, by dostarczył faktyczną wartość Twojej organizacji?

Niestety … sama znajomość Scruma, Kanbana, User Stories czy Planning Pokera nie wystarczy. W agile’u liczy się osobowość! Możemy pomóc Twojemu działowi HR w procesie rekrutacji, gdzie ocenimy nie tylko umiejętności twarde, ale również miękkie. Przygotujemy scenariusze symulowanych sytuacji, by zbadać, jak dana osoba by się zachowała, jaki ma pomysł na skuteczne działanie.. Zarekomendujemy najlepszych kandydatów do pełnienia kluczowych ról w Twojej organizacji.

Body-leasing czyli jak wypożyczyć eksperta agile?
Bierzesz udział w projekcie lub programie i brakuje Ci wykwalifikowanych, doświadczonych Scrum Masterów lub Agile Coachów? Nie chcesz jednak nowego pracownika na stałe? Porozmawiajmy!
Świat agile jest znany z szerokiej i otwartej społeczności, gdzie ludzie chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Będąc jej częścią mamy szeroką sieć kontaktów do ekspertów, którzy współpracują z nami przy realizacji projektów i programów. Oni mogą pomóc również Tobie!

Jak pracujemy?

Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy. Najczęściej dostarczamy nasze usługi w formie pakietów konsultingowych (określona liczba godzin/dni/miesięcy) lub w modelu miesięcznych subskrypcji (określona “ilość” usług w skali np. miesiąca). Masz inny pomysł na model współpracy? Podziel się z nami.